REWIA

W tym domu trwa nieprzerwane, niewyczerpane szczęście! Wszystkie zdarzenia są tu zupełnie przypadkowe! Nic nie ma tu swojej przyczyny i skutku. Każdy moment jest dobry na żart, a każdy żart jest dobry!
Oto rodzina Rewii!

PREMIERA
UCK Alternatywy, Warszawa
Maj, 2023

Tworząc kolejne spektakle, Teatr Pijana Sypialnia sprawdza aktualność zapomnianych konwencji i eksperymentuje ze strukturami różnorodnych form teatralnych.
Tym razem dla twórców przedstawienia punktem wyjścia do artystycznych poszukiwań jest rewia, czyli gatunek wywodzący się z XVIII-wiecznej Francji.

Spektakl opowiada historię rodziny Rewia, której członkowie robią wszystko, żeby zajmować się… zupełnie bezsensownymi sprawami. Jak się okazuje, nie jest to takie proste, bo człowiek niemal instynktownie i w każdej sytuacji szuka porządku i celu.

Jak na rewię przystało, przestawienie wypełnione jest piosenkami i pełnymi dowcipu dialogami. Naturalnym elementem jest tu muzyka na żywo.

Rodzą się jednak pytania. Czy beztroska zabawa jest dzisiaj możliwa? Czy w brutalnym świecie powinniśmy trwonić czas na rozrywkę? Czy śmiech jest w stanie nas oczyścić? Z tymi pytaniami mierzą się twórcy najnowszego spektaklu Pijanej Sypialni.

REŻYSERIA, SCENOGRAFIA
Stanisław Dembski

SCENARIUSZ, TEKSTY PIOSENEK
Sławomir Narloch

MUZYKA, PRZYGOTOWANIE WOKALNE
Daniel Zieliński

CHOREOGRAFIA
Blanka Miętkiewicz

KOSTIUMY
Aleksandra Gajek


OBSADA:

PIER – Michał Zieliński
SZARLOT – Natalia Kryger
CÓRY – Aleksandra Gajek, Zuzanna Błońska-Romanowska
JUNIOR – Mikołaj Sierociuk
BLANSZ – Aleksandra Dudczak
KARAŚ – Adam Hadi
FLORANS – Wojciech Gawrych
CHARLS – Konrad Komosiński
WYSOKI – Dawid Pietrzak

ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA