EKOOPERA

EkoOpera to opowieść o grupie przyjaciół, która wyjeżdża na wakacje. Pensjonat „Wenecja”, do którego docierają, prowadzą młode i przebojowe właścicielki. Czas upływa tam na piciu białego wina, niekończących się rozmowach i biesiadowaniu pod gołym niebem.

PREMIERA
Elektrownia Powiśle, Warszawa
Czerwiec 2021

EkoOpera to opowieść o grupie przyjaciół, która wyjeżdża na wakacje. Pensjonat „Wenecja”, do którego docierają, prowadzą młode i przebojowe właścicielki.

Czas upływa tam na piciu białego wina, niekończących się rozmowach i biesiadowaniu pod gołym niebem. Młodzi ludzie zajęci miłosnymi gierkami i snuciem planów na przyszłość nie zauważają, że apokalipsa już się zaczęła…
Czy świat da się jeszcze uratować? Czy nasza walka o jego ocalenie ma sens? A może w myśl zasady carpe diem powinniśmy czerpać z życia pełnymi garściami nie patrząc na konsekwencje?
Spektakl przepełniony jest muzyką na żywo. Zabrzmią utwory inspirowane włoskimi pieśniami neapolitańskimi oraz znanymi motywami operowymi. Pełne humoru sceny zbiorowe i przejmujące monologi sprawiają, że EkoOpera to spektakl skrzący się od skrajnych emocji.

SCENARIUSZ, REŻYSERIA
Sławomir Narloch

MUZYKA, PRZYGOTOWANIE WOKALNE
Daniel Zieliński

SCENOGRAFIA, KOSTIUMY
Aleksandra Gajek

WYSTĘPUJĄ
WENECJA – Magdalena Czuba
JULKA – Aleksandra Gajek
FRANCISZEK – Jan Bogdaniuk
DARIO – Paweł Wieliczko
FELICJA – Klara Chauvin
MARCEL – Wojciech Gawrych
DZIŚ – Stanisław Dembski

ORKIESTRA
Flet – Anna Zioło
Fagot – Bernard Łasecki
Trąbka – Mateusz Woch
Skrzypce – Magdalena Górska
Altówka – Maria Wierzbicka
Kontrabas – Paweł Kielak