KLAPSY

„Klapsy” to spektakl trio dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego: Narloch / Zieliński / Dembski,
specjalizującego się w plenerowych widowiskach muzycznych. Inspiracją do stworzenia kolejnego spektaklu, stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy: otóż odkąd w drzewie tym została uwięziona Pani Śmierć – ludzie nie umierają.

PREMIERA
Ogródek Banjaluki, Warszawa
Czerwiec 2017

„Klapsy” to spektakl trio dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego: Narloch / Zieliński / Dembski, specjalizującego się w plenerowych widowiskach muzycznych.

Inspiracją do stworzenia kolejnego spektaklu, stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy: otóż odkąd w drzewie tym została uwięziona Pani Śmierć – ludzie nie umierają. Twórcy, posługując się językiem groteskowego oratorium, snują fantazje na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości, w świecie, w którym śmierć nie istnieje. Nie poddajemy się jednak minorowemu nastrojowi, dzięki przerysowanym i komicznym postaciom widowiska oraz wykreowanej na scenie absurdalnej rzeczywistości. Posłuchajcie kojącego brzęczenia pszczół i odpocznijcie w naszej altance pod gruszą – śmierci nie ma!

SCENARIUSZ I TEKSTY PSALMÓW
Sławomir Narloch

MUZYKA / PRZYGOTOWANIE WOKALNE
Daniel Zieliński

REŻYSERIA
Stanisław Dembski
Sławomir Narloch

AKTORZY
Ona – Aleksandra Dudczak
On – Jan Bogdaniuk
Chór żałobników weselnych – Magdalena Czuba, Aleksandra Gajek, Wojciech Gawrych, Adam Hadi, Klara Chauvin, Sławomir Narloch, Jakub Pawlak, Maja Piątkowska, Sebastian M. Słomiński, Paweł Wieliczko.

ORKIESTRA
Skrzypce I – Magdalena Górska
Skrzypce II – Joanna Pomykała / Milena Krupińska
Altówka – Maria Wierzbicka
Klarnet – Kamila Adamska / Bartłomiej Słojewski
Trąbka – Alan Turonek
Puzon – Piotr Tchórzewski
Kontrabas – Paweł Kielak