LATARNIK

Twórcy spektaklu zadają pytanie – czy sienkiewiczowscy bohaterowie są jeszcze na tyle atrakcyjnymi postaciami, żeby nadal mogły one kształtować naszą świadomość? Uzupełnieniem spektaklu są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki…
…wykonywane na żywo!

PREMIERA
Reduta Banku Polskiego, Warszawa
Maj 2016

„Latarnik” to elektryzujący kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał na kanwie twórczości Henryka Sienkiewicza. W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika.

Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem latarni, następnie pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje… kot faraona.

W finale spektaklu przenosimy się do „Baobabu” – knajpy, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się bohaterowie dzieł Sienkiewicza – „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem” – i wspominają czasy swojej świetności. Upijają się tajemniczymi trunkami serwowanymi przez gospodarza. W karcie drinków znajdziemy m.in. „Ognistego Nerona” i „Koktajl z języka Juranda”.

Twórcy spektaklu zadają pytanie – czy sienkiewiczowscy bohaterowie są jeszcze na tyle atrakcyjnymi postaciami, żeby nadal mogły one kształtować naszą świadomość?  Uzupełnieniem spektaklu są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki, wykonywane na żywo.

WAŻNIEJSZE POKAZY

Cud nad Wisłą / Stary Browar w Poznaniu / Reduta Banku Polskiego

SCENARIUSZ
Sławomir Narloch

OPRACOWANIE MUZYCZNE / PRZYGOTOWANIE WOKALNE
Daniel Zieliński

REŻYSER
Stanisław Dembski

WYSTĘPUJĄ
Aleksandra Dudczak / Katarzyna Lasota / Wojciech Gawrych / Adam Hadi / Sławomir Narloch / Jakub Pawlak / Sebastian M. Słomiński

ORKIESTRA
Klarnet – Kamila Adamska / Bartłomiej Słojewski 
Fagot – Bernard Łasecki / Katarzyna Wasiak
Skrzypce I – Magdalena Górska / Agata Frysz
Skrzypce II – Milena Krupińska / Joanna Pomykała
Kontrabas – Paweł Kielak
Perkusja – Daniel Zieliński