„LATARNIK” / TEATR NA LEŻAKACH / MAGNOLIA PARK / WROCŁAW

W ostatni weekend czerwca, 29 i 30 czerwca zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, plenerowe przedstawienia teatralne, wystawiane przed Magnolia Park. Wstęp wolny – zapraszamy widzów w każdym wieku, na rowerach, rolkach i z czworonożnymi pupilami.

Dla pierwszych stu osób, które w dniu spektaklu zgłoszą się do punktu informacyjnego, czekają specjalne opaski upoważniające do odbioru nagrody.

Teren przed centrum ( od ulicy Legnickiej) zmieni się w teatralną scenę!

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

29 czerwca – 20:30 – LATARNIK

„Latarnik” to elektryzujący kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał na kanwie twórczości Henryka Sienkiewicza. W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem latarni, następnie pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje… kot faraona.

W finale spektaklu przenosimy się do „Baobabu” – knajpy, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się bohaterowie dzieł Sienkiewicza – „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem” – i wspominają czasy swojej świetności. Upijają się tajemniczymi trunkami serwowanymi przez gospodarza. W karcie drinków znajdziemy m.in. „Ognistego Nerona” i „Koktajl z języka Juranda”.

Twórcy spektaklu zadają pytanie – czy sienkiewiczowscy bohaterowie są jeszcze na tyle atrakcyjnymi postaciami, żeby nadal mogły one kształtować naszą świadomość? Uzupełnieniem spektaklu są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki, wykonywane na żywo.

SCENARIUSZ
Sławomir Narloch

KIEROWNIK MUZYCZNY
Daniel Zieliński

REŻYSER
Stanisław Dembski

WYSTĘPUJĄ
Aleksandra Dudczak / Katarzyna Lasota / Wojciech Gawrych / Adam Hadi / Sławomir Narloch / Jakub Pawlak / Sebastian M. Słomiński

ORKIESTRA
Klarnet – Kamila Adamska / Bartłomiej Słojewski / Piotr Thieu Quang
Fagot – Bernard Łasecki / Katarzyna Wasiak
Skrzypce I – Agata Frysz / Magdalena Górska
Skrzypce II – Szymon Kałużny / Milena Krupińska / Joanna Pomykała
Kontrabas – Paweł Kielak
Perkusja – Daniel Zieliński